English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-18

TÜMSİAD, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı Ziyaret Etti

TÜMSİAD, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı Ziyaret Etti (18.02.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Bakan Işık, TÜMSİAD’ın KOBİ’lerle yakından ilgilendiğini ve bu konuda önemli çalışmalara imza attığını ifade etti.

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Bakan Işık, “TÜMSİAD’ın iki özelliği çok dikkat çekici. Bir tanesi KOBİ ağırlıklı yapılanması. İkinci önemli ayrıcalığı TÜMSİAD’ın KOBİ’lere yönelik şu anda en fazla faaliyet yapan, en fazla çalışma yapan Sivil Toplum Örgütü olması. KOBİ’lerde bizim Bakanlığımızın en önemli çalışma alanı. Bu açıdan TÜMSİAD’ın bu ziyaretini önemsiyoruz” diye konuştu.

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Türkiye’de ve dünyada KOBİ ağırlıklı bir ekonomik yapılanma olduğunu, bu alanda TÜMSİAD olarak öncelikli Türkiye ekonomisi başta olmak üzere dünya ekonomisine katkı sunmayı hedeflediklerini, bu açıdan KOBİ’lerin kurumsallaşmaları noktasında ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade etti.Ziyaret çerçevesinde TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a plaket takdim etti.