English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-03-07

‘’ÜRETEN TÜRKİYE KONUŞUYOR’’

 ‘’ÜRETEN TÜRKİYE KONUŞUYOR’’ Toplantılarının İlki Ankara’da Yapıldı

 

                İş dünyasının ülke ekonomisine katma değer sağlamak üzere geleceğe yönelik ticaret ve yatırım planlamalarına ön ayak olmak, üretim, istihdam, yatırım ve teşviklerle ilgili sorunları ortaya koymak ve çözüm önerileri geliştirmek, üretimin önemi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla,  tüm Türkiye genelinde ‘’Üreten Türkiye Konuşuyor’’ temalı toplantıların ilki bu gün Ankara TOBB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

 

                Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan,  TOBB, Hak-iş, TESK, Memur-Sen, TİSK, Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, TZOB ile iş dünyası sivil toplum kuruluşları ASKON, MÜSİAD, TİM, TÜGİAD ve TÜGİK Başkan ve temsilcileri katıldı.

 

                Toplantıda konuşan Başkan Doğan ülke ekonomisinin dörtte üçünü oluşturan KOBİ’lerin kendi bölge istihdam ve üretim ortamı için hayati önem arz attığını belirterek ‘’ Üreten Türkiye için gerçekleştireceğimiz toplantıların ilkini bu gün Ankara’da yaptık. İki aylık dönemde her bölgeden 12 ilde bölgenin problemlerini dinleyip o bölgeye çözümler üreteceğimiz istişare toplantıları düzenleyeceğiz. Bölgeler arasındaki ekonomik dengesizliğin ortadan kaldırılması ve KOBİ’lerimizin ekonomiye daha fazla katma değer üretmeleri için yerinde teşhisler yapıp, yerinde çözümler üreteceğimiz bu toplantılar büyük önem arz etmektedir.’’dedi.

 

                “Üreten Türkiye Konuşuyor” Toplantıları 12 İlde Gerçekleştirilecek

 

                İlki Ankara, Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiSosyal Tesisleri’nde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar Van, Eskişehir, Diyarbakır, Adana, İzmir, Samsun, Edirne, Antalya, Malatya, Bursa, Konya ve Gaziantep’te de yapılacak. Her bölgenin sahip olduğu ekonomik değerlerin, o bölgeye sağlanan destek ve teşviklerin, bölgedeki yatırım imkânlarının ve gelecek beklentilerinin değerlendirileceği toplantılara TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve söz konusu illerin Şube başkanları da katılacak.