English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-08-15

GENEL BAŞKANIMIZ YAŞAR DOĞAN EŞLİĞİNDEKİ HEYETİN TÜMEXPO VE KOBİ ŞURASI ÇERÇEVESİNDEKİ ZİYARETLERİ

GENEL BAŞKANIMIZ YAŞAR DOĞAN EŞLİĞİNDEKİ HEYETİN TÜMEXPO VE KOBİ ŞURASI ÇERÇEVESİNDEKİ ZİYARETLERİ (14.08.2015)

 

22-25 Ekim tarihlerinde büyük bir KOBİ şurası ve fuarına hazırlanan derneğimiz, Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ve fuar düzenleme heyetiyle birlikte, geçtiğimiz aylarda, İstanbul Ticaret Odası(İTO) Başkanı İbrahim Çağlar`ı, TÜİK Bölge Müdürü İsmail Gökalp`i, TSE Marmara bölge Koordinatörlüğünü, Türkiye İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi`yi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan`ı, DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardal`ı, İstanbul Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Eyyüp Karahan`ı ve Başbakanlık Tanıtım ve Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut`u ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO Fuarı ve KOBİ Şurası ile ilgili bilgi veren Sayın Doğan eşliğindeki heyet fuar ve şuralarla ülke iş hayatına kazandırılmak istenen katma değeri anlattı. Derneğimizin ülke KOBİ`lerine öncülük etmesinin getirdiği sorumluluğu belirten Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan bu kapsamda bu yıl yapacağımız Uluslararası KOBİ Şurasıyla ülkemizden ve farklı ülkelerden katılacak olan akademisyenlerin ve ilgili uzman kişilerin vereceği konferans, seminer ve paneller ile KOBİ`lerin gelişme stratejilerine katkı sağlamayı hedeflediğini söyledi. Özellikle İnovasyon ve eğitim noktalarında üniversitelerimiz ile yapılacak iş birliklerini anlatan Sayın Doğan İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan`dan organizasyon için gerekli her türlü desteğin sözünü aldı.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar ziyaretinde organizasyonun önemini anlatan Sayın Doğan "Dernek hedef kitlesine yönelik yapılan Uluslararası KOBİ Şurası, Türk girişimcilerinin hem ulusal hem de uluslararası arenada dinamik, gelişime açık ve geleceğin iş dünyasında söz sahibi olmalarına katkı sağlayacaktır " dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ziyaretinde şura ve fuarın çıkış noktasını aktaran Genel Başkanımız Yaşar Doğan " Ülkemiz için Emek vermek sanayici ve iş adamları derneği olarak tek amacımız oldu, ülke istihdamına ve ekonomisine katma değer üreten KOBİ`lere fayda üretmek ve onların gelişimini sağlamak ise KOBİ Şurasının çıkış noktasıydı " dedi

Öte yandan TÜMEXPO Fuarında finans sektöründen sanayi sektörüne, yurtiçi firmalardan yurtdışı firmalara kadar geniş katılımlı bir organizasyon yapılacak. Özellikle Dünya Bankası ve Tesla Motors gibi firmalarla görüşmeler yapıldığını belirten Sayın Doğan, titizlikle üzerinde çalışılan organizasyonun ziyaret ayağında İstanbul İştirakler Daire Başkanlığından, Başbakanlık Yatırım Ajansından ve TİM, İSO, İTO, DEİK gibi iş adamları kuruluşlarından tam destek sözü aldı. DEİK ziyaretinde Dünya Bankası`nın da fuara davet edilmesi çalışmaların ciddiyeti açısından büyük takdir gördü.

Diğer bir noktada fuarın içeriğinde yer alan Helal Expo 2015, Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarıyla da Türkiye`yi helal gıda sertifika ve fuar merkezi haline getirmek hedefinde olunduğu heyetimizce ziyaretlerde anlatıldı.

Ziyaretlerde fuar organizasyonunun her noktası anlatılırken Sayın Doğan eşliğindeki fuar heyeti yapılan tüm görüşmelerde olumlu yanıt alarak gereken tüm desteklerin sözünü aldı.