English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-05-25

TÜMSİAD`ın yeni Yönetimi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız`ı makamında ziyaret etti

TÜMSİAD`ın yeni Yönetimi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız`ı makamında ziyaret etti (06.04.2015)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız`ı makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç Tümsiad Baskanı ve TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı katılım gösterdi. Bir kısmı basına açık gerçekleşen toplantıda Türkiye`nin enerji alanında yaşadığı gelişmeler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Bakan Yıldız Turkiye`nin enerji alanında büyümesinin önemine vurgu yaparken son günlerde yasanan elektrik kesintisi ile ilgili teknik bir aksaklıktan kaynaklandığını, konunun en ince detayına kadar incelendiğini ve gerekli önlemlerin alınacağını belirtti. Ayrıca Türkiye`nin enerji alanındaki büyüme hızının sadece 2014 yılında Bulgaristan`ın tüm ülke kapasitesine eş değer olduğunu da söyledi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN, yaşanan elektirik kesintilerini " bir müsibet bin nasihattan eftaldır" sözüyle özetlerken, Türkiye ekonomisinin bir gününe ve milyonlarca lira zararına mal olan bu olaydan dersler çıkarılması gerektiğini belirtti. Doğan ayrıca Genç Tümsiad`ın Enerji sektörüne büyük katkı sağlayacak Güneş Enerjisi ile ilgili hazırlamış olduğu projesi hakkında Bakan Yıldız`a bilgi verdi. Türkiye`nin bir çok alanda olduğu gibi enerji alanında da emin adımlarla ilerlediğini belirten Yaşar Doğan, Tümsiad olarak yeni dönemde çalışmalarına diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.