English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2013-12-26

TÜMSİAD, Star Gazetesi’ne Nezaket Ziyaretinde Bulundu

TÜMSİAD, Star Gazetesi’ne Nezaket Ziyaretinde Bulundu (24.12.2013)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Star Gazetesi Ekonomi Müdür Yardımcısı Yaşar Kızılbağ’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret çerçevesinde 2013-2014 yılı ekonomik değerlendirmesinin yapıldığı bir röportaj da veren Dr. Hasan Sert, “Türkiye ekonomisi büyüyor ve gelişiyor. Sergilediği performansla, dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı bir yapıya bürünüyor. Yapılan yatırımlar ve Türk şirketlerinin uluslararası piyasalardaki başarıları gelişmelere yansıyor, ihracat potansiyelinin artmasına neden oluyor” dedi.

Türkiye’nin gelişiminin önüne çıkan engelleri aşabilecek bir ülke olduğunu belirten Sert, yalanan son gelişmelerin ülke ekonomine kısa vadede sorunlar oluşturabileceğini fakat uzun vadede sorunların giderileceğini ifade etti.

TÜMSİAD’ı ilgiyle takip ettiklerini belirten Star Gazetesi Ekonomi Müdür Yardımcısı Yaşar Kızılbağ, TÜMSİAD’ın ortaya koyduğu sosyal ve ekonomik projelerin dikkate değer olduğunu belirterek, “Sayın Başkanımız Hasan Sert’e bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.