English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-03-07

TÜMSİAD, 1. Van Ekonomi Forumu’na Katıldı

TÜMSİAD, 1. Van Ekonomi Forumu’na Katıldı (28.02.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve beraberindeki heyet Van’da Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen 1. Van Ekonomi Forumu’na katıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen foruma Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, Van Ekonomist Dergisi İmtiyaz Sahibi Zeki Yiğit, Van Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Say, Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, işadamları, STK temsilcileri ve basın mensupları katılım gösterdi.

Forumda konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Türkiye’nin kalkınmasında doğu illerimize verilen önceliğin önemine değindi. Türkiye’nin şu anda en gelişmiş bölgesinin Marmara Bölgesi olduğunu, Türkiye’nin diğer bölgelerinin de gelişerek ülkemize önemli katkılar sağlayacak düzeye gelmeleri gerektiğini ifade etti.

Bu çerçevede Van’da düzenlenen bu organizasyonun Van ticaretine ve doğrudan bölge ticaretine katkı sağlayacağını belirten Sert, “Van ilimiz yakın zamanda çok acılar yaşamıştır. Bu yaralar tüm ülke insanının gayretleri ile sarılmış ve Van ilimiz maddi ve manevi olarak yaşanan vahim hadiselerden güçlenerek çıkmıştır. Şimdi yapmamız gereken çıtayı bir üst mertebeye taşımak ve Van ilimizi eski ticari ihtişamına döndürmektir” dedi.

Forumun ardından TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Van’da temaslarda bulundu.