English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-18

TÜMSİAD, AB Bakanlığı’nı Ziyaret Etti

TÜMSİAD, AB Bakanlığı’nı Ziyaret Etti (18.02.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti.  TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında Bakan Çavuşoğlu’nu bilgilendirdi. TÜMSİAD’ın Türkiye’nin koyduğu hedefler doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirdiğini ifade eden Sert “ Bizler TÜMSİAD olarak ülkemize ve milletimize karşı önemli bir sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz. Türkiye’de, Avrupa’da ve dünyada yapmış olduğumuz çalışmalarla bu sorumluluk bilincini üst noktalara taşıma niyetindeyiz” dedi.

Avrupa Birliği’nin faaliyetlerini ve STK’lara sağladığı destekleri yakından takip ettiklerini belirten Sert, “İş adamlarımızın kendini ve işletmelerini daha kurumsal bir hale getirmeleri açısında Avrupa Birliği’nin işletmelere sunduğu destekler hakkında üyelerimize bilgilendirmeler yapıyoruz. AB KOBİ Haftası Etkinlikleri kapsamında üyelerimizi bilinçlendiriyor ve AB standartlarına uygun işletmeler kurmaya çalışıyoruz “ dedi.

Bakan Çavuşoğlu, sivil toplum örgütleri ile yoğun işbirliği ve çalışma içinde olduklarını belirterek, TÜMSİAD’ın Türkiye`nin AB sürecine tam destek verdiğini ifade etti.