English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2013-12-16

TÜMSİAD, Ali Rıza Arslan`ın Devlet Şeref Nişanı Törenine Katıldı

TÜMSİAD, Ali Rıza Arslan`ın Devlet Şeref Nişanı Törenine Katıldı (12.12.2013)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert Belarus`ta yatırım yapan EMSAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali Rıza Arslan`a, üstün hizmetlerinden dolayı sunulan Devlet Şeref Nişanı törenine katıldı. Çırağan Sarayı`nda gerçekleşen törene Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Belarus Büyükelçisi Valery Kolesnik, MÜSİAD üyeleri ve davetliler katılım gösterdi.

Törende konuşan Bakan Çağlayan, "10 gün sonrasını, 10 ay sonrasını göremediğimiz günlerden şükürler olsun 10 yıl sonrasını hedefleyen bir ülke var, Türkiye. İşte yeni Türkiye bu. Bugün bile maalesef muhalefet partisinin sizlerin yurt dışına yapmış olduğunuz yatırımları sanki Türkiye`nin aleyhineymiş gibi anlattığı bir dönemde eskimiş bir zihniyette bende eski bir sanayici olarak, Türkiye Cumhuriyeti`nin Ekonomi Bakanı olarak firmalarımızın bugüne kadar yapmış olduğu 26 milyar dolarlık yatırımdan dolayı övünüyorum, iftihar ediyorum ve teşekkür ediyorum size. Bundan 10 yıl önce IMF kapısında 1 milyar dolar borç için bekleyen bir Türkiye, şükürler olsun iş dünyası ile dünyada adeta krize meydan okurcasına destanlar yazıyor. Türkiye ile Belarus arasındaki olması gereken ticaret hacmi milyar dolarla ifade edilmelidir. Bu konuda da her iki ülkenin de ortak anlayış içinde olduğunu da söylemek istiyorum" dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın konuşmasından sonra Belarus Ankara Büyükelçisi Valery Kolesnik, Ali Rıza Arslan`a Devlet Şeref Nişanı`nı takdim etti. Ardından Bakan Zafer Çağlayan ile Ali Rıza Arslan, Belarus Büyükelçisi Valery Kolesnik ve yemeğe katılanlar toplu fotoğraf çektirdi.