English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-08-11

TÜMSİAD, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

TÜMSİAD, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ (11.08.2014)

 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan SERT Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Sert, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile önemli bir eşiği geçmiş ve yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönem milli iradenin bir tecellisi olmuş, milletimiz iradesini sandığa yansıtmış ve Türk milleti 12. Cumhurbaşkanı’nı ilk defa doğrudan oy kullanarak seçmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizde demokrasi adına atılmış çok büyük bir adımla gerçekleşmiştir. Barış ve huzur ortamında sonuçlanan bu seçim ülkemiz adına büyük bir kazanç olmuştur.

Milletimiz ortaya koyduğu irade ile huzur, güven ve istikrar ortamının devam etmesi gerektiğini açıkça ifade etmiştir. Başbakanlığı döneminde bu ortama katkı sağlayan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı makamını layık görmüş, yapmış olduğu hizmetlerin devam etmesi adına yetkiyi 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yeniden vermiştir.

Bugüne kadar Türkiye’yi tanıyan, başarılı bir şekilde yöneten ve geleceğe yönelik büyük projeleri olan bir adayın yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçilmesi beklediğimiz bir sonuç olup ülkemizdeki huzur ve istikrarın devamı adına bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Türkiye’de, son 10 yılda yakalanan olumlu sürecin ülkemizde katma değer oluşturduğu ve bu katma değerin dünya ülkelerinde de hissedildiği açıkça görülmektedir. Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme ivmesi Türkiye’ye yönünü dönmüş dünya ülkelerinin de umudu haline gelmiştir. Bu yükseliş ivmesinin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam etmesi en büyük arzularımızdandır.

İş dünyası için gerekli olan huzur, barış ve istikrar ortamlarının daha güçlü bir zeminde temsil edilecek olması ülkemizin geleceği adına bizlere güç katmakta ve güven vermektedir. Bizler enerjimizi birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için sarf etmeliyiz. Uluslararası perspektifte siyasi, ticari ve diğer alanlarda daha güçlü bir Türkiye için güçlü lider vasıflarını taşıyan 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."