English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-08-14

TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini TRT Haber’e Değerlendirdi

TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini TRT Haber’e Değerlendirdi (11.08.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini TRT Haber kanalında Handan Arslan’a değerlendirdi. İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ömer Cihat Vardan ile katıldığı programda Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye ve dünya ekonomisine etkilerine değindi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Sert, seçimin barış, kardeşlik ve huzur ortamında sonlandırılması hususunda memnuniyet duyduğunu belirtti.

Türkiye’de son bir yıl içerisinde siyasi ve ekonomik dengeleri olumsuz etkileyen istenmeyen olayların yaşandığında dikkat çeken Sert, yaşanan süreçlerde milletimizin vakur durduğunu ve bu sayede ülkemizin istikrar noktasında adımlarını güvenle attığını ifade etti.

Türkiye’de tünelin ucunun göründüğüne değinen Sert, yaşanan çalkantılı dönemlerin Cumhurbaşkanlığı seçimi ile durulacak olduğunu ve önümüze yani ekonomik gelişmişliğimizi artırmaya bakmamız gerektiğini söyledi.

Siyasi istikrarın ekonomik istikrarı desteklediğini söyleyen Sert, ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında temsil edebilecek bilgi ve donanıma sahip bir Cumhurbaşkanı adayını desteklediklerini ve bu süreç sonrasında ekonomiye daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Dünyada birçok ülkenin Türkiye ile bağları bulunduğunu belirten Sert “Türkiye güçlü bir ülkedir. Bölgesinde ve dünyada güçlü olmak zorundadır. Diğer ülkelerin, bizimle siyasi, kültürel bağı bulunan ülkelerin bizlerden beklentileri çok yüksek. Bu beklentileri karşılamak adında Türkiye güçlü durmalıdır” dedi.

Geçmişte yaşanan olumsuzlukların bir tarafa bırakılarak Yeni Türkiye yolunda bir arada aynı hedefe gidilmesi gerektiğini belirten Sert, farklılıklarımızın zenginlik olduğunu ama bu farklılıkların bir potada eritilip ülkemiz için katma değer oluşturacak şekilde harmanlanması gerektiğini söyledi.