English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-03-22

TÜMSİAD, Ege Bölgesi Ziyaretlerinin Son Durağı Uşak Oldu

TÜMSİAD, Ege Bölgesi Ziyaretlerinin Son Durağı Uşak Oldu (21.03.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Ege Bölgesine yapmış olduğu ziyaretler çerçevesinde Uşak Şubesi’ni ziyaret etti. TÜMSİAD Uşak Şube Başkanı Muhterem Balta ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Sert, yapılan çalışmaları değerlendirerek fikir alışverişinde bulundu.

Uşak’ta ikisi kent merkezinde olmak üzere toplam 3 organize sanayi bölgesinin bulunduğunu dile getiren Şube Başkanı Muhterem Balta, “Uşak’ta deri, tekstil, geri dönüşüm, seramik ve gıda ağırlıklı olmak üzere üretim yapılıyor. Son yıllarda inşaat sektörü de giderek gelişmeye başladı. Bunun yanı sıra kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılık faaliyetleri devam ediyor. Şu anda 50 binin üzerinde vatandaşımız büyük, orta ve küçük ölçekli işletmelerimizde istihdam ediliyor. Bizler ülkesini ve kentini seven işadamları olarak, daha çok insanımıza iş sahası açmaktan yanayız. Bunun için dernek bünyemizde bir dizi faaliyet yapıyoruz. Meslek edindirme kurslarına özendirme ve KOSGEB desteği ile iş kurmak isteyen gençlere katkılarımız var. Dernek olarak kentin ortak akıl birliği ile yönetilmesinden yanayız. Bu anlamda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, ziyaret sonrası Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan ile bir araya geldi.