English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-06-18

TÜMSİAD, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi Ziyaret Etti

TÜMSİAD, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi Ziyaret Etti (18.06.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi makamında ziyaret etti. TÜMSİAD’ın yaptığı çalışmalar hakkında Nihat Zeybekci’ye bilgilendiren Dr. Hasan Sert, 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında yapılması planlanan TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI hakkında bilgi verdi.

Dr. Hasan Sert, 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da aralarında Hindistan, Tunus, Kosova, Nijerya gibi birçok ülkenin de olduğu, B2B görüşmelerinin yapıldığı, 37 ülkeden 400 alım heyeti ve firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI’nın bu yıl Gaziantep’te yapılacağını söyledi.

Yapılacak olan fuarla Türk firmalarının Ortadoğu pazarlarına açılmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Sert, böylelikle Ortadoğu pazarlarında önemli bir yer edinmek, Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri arasında ticari köprüler kurmak ve Ortadoğu’yu Avrupa’ya açmayı hedeflediklerini ifade etti. Fuar kapsamında yapılan çalışmaları güçlendirmek, uluslararası boyutta ticari çalışmalara katkı sağlamak ve Türkiye ekonomisinin güçlü yönlerini ortaya koymak amacıyla da ORTADOĞU İŞ ZİRVESİ yapılacağını ifade eden Sert, Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

TÜMSİAD’ın yaptığı çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Türkiye ekonomisine katma değer oluşturan bu tür projelerin kendilerini memnun ettiğini belirtti.