English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-03-18

TÜMSİAD, Fas’ta İkili Görüşmelerde Bulundu

TÜMSİAD, Fas’ta İkili Görüşmelerde Bulundu (10.03.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Fas’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde bir takım ikili görüşmelerde bulunan Dr. Hasan Sert, Fas Ulaştırma ve Ekipman Bakanı Aziz Rabbah ile bir görüşme yaptı.

Türkiye ile Fas arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Hasan Sert, 2006 yılında yürürlüğe giren Türkiye-Fas Serbest Ticaret Anlaşması`nın bu amaç doğrultusunda önemli kazanımlar gerçekleştirdiğini belirtti. Türk işadamlarının tekstil ve hazır giyim, otomobil sektörü, tarım ve tarım sanayisi, turizm, müteahhitlik alanlarında Fas’ta önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Sert, Fas’ın bu alanlarda yatırım yapılabilir bir ülke olduğunu ifade etti.

Fas Ulaştırma ve Ekipman Bakanı Aziz Rabbah ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TÜMSİAD’ın çalışmalarını önemsediklerini belirtti. T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile TÜMSİAD 5. Genel Kurulu’nda bulunduğunu ifade eden Rabbah, Türkiye’nin güçlü sivil toplum kuruluşlarına sahip olduğunu söyledi.

Ziyarette TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Fas Ulaştırma ve Ekipman Bakanı Aziz Rabbah’a bir vazo hediye etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert Fas ziyareti çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Rabat Büyükelçisi Uğur Arıner,  Rabat Ticaret Odası Başkanı Lerbi AIT SLIMANE, Rabat Yatırım Ajansı Başkanı Jamal Daho ile de ikili temaslarda bulundu.