English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-04-25

TÜMSİAD, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

TÜMSİAD, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti (25.04.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ve Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri katılım gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda Fatma Şahin’i tebrik eden Sert, TÜMSİAD’ın yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Geçen yıl İstanbul’da gerçekleşen TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı hakkında bilgi veren Sert, TÜMEXPO Fuarı’nı bir yıl İstanbul’da bir yıl Anadolu’da yağmayı düşündüklerini ve bu çerçevede çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu yıl gerçekleşecek TÜMEXPO Sanayi ve Ticaret Fuarı’nı Gaziantep’te yapacaklarını belirten Sert, Gaziantep’in bu konuda deneyimli bir şehir olduğunu ve bu fuarla Ortadoğu ile Türkiye arasında ticari köprüler kurulacağını ifade etti.

Fuarla eş zamanlı olarak Ortadoğu İş Zirvesi adıyla bir organizasyon gerçekleştireceklerini belirten Sert, Türk iş adamlarının Ortadoğu’ya açılması adına TÜMSİAD olarak her türlü çalışmayı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin fuara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, bölgenin daha da kalkınması için proje üreten sivil toplum kuruluşlarının daima yanında olduklarını kaydetti.

Ziyaret çerçevesinde TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e plaket takdim etti.