English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-04-25

TÜMSİAD, Gaziantep Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

TÜMSİAD, Gaziantep Üniversitesi’ni Ziyaret Etti (25.04.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz COŞKUN’u makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ve Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri katılım gösterdi. Gaziantep Üniversitesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi alan Sert, TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında Rektör Coşkun’a bilgi verdi.

TÜMSİAD olarak yapılan çalışmalara değinen Sert, Türkiye’deki 56 şubesi ile eğitim de dahil olmak üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bir ekonomik sivil toplum kuruluşu olarak üniversitelerin iş dünyasından beklentilerine yönelik çalışmalarla hem akademik çevreye hem de Türk iş dünyasına katkılar sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Akademisyen kimliği ile iş dünyasını bir potada değerlendirerek çalışmalarına yön verdiğini belirten Sert, Türk ekonomisinin dinamik ve girişimci ruhlarının üniversitelerimizde var olduğunu belirti. Gaziantep’te yapılacak olan TÜMEXPO TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Ortadoğu İş Zirvesi hakkında da Coşkun’u bilgilendiren Dr. Hasan Sert, girişimci ruhlar sayesinde bu tür organizasyonların ülke ekonomilerine oldukça katkı sağladığını belirtti.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz COŞKUN, yapılan çalışmaları değerlendirerek üniversiteler ile iş dünyasının bir arada çalışması gerektiğini, donanımlı ve girişimci ruha sahip insanların katkıları ile ülkemizin kültürel, siyasi ve ekonomik kalkınmasında başarı sağlanmasının bu çalışmalar sonrasında gerçekleşebileceğini ifade etti.

Ziyaret çerçevesinde TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz COŞKUN’a plaket takdim etti.