English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-09-20

TÜMSİAD, Hong Kong Ticaret Geliştirme Konferansı'na Katıldı

TÜMSİAD, Hong Kong Ticaret Geliştirme Konferansı’na Katıldı (12.09.2014)

 

TÜMSİAD Genel başkanı Dr. Hasan SERT,  Hong Kong Ticaret Geliştirme Konferansı’na katıldı.Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi (HKTDC) Üyesi Andrew Leung, Çinli ve Türk şirketler ile birlikte "İpek Yolu"nun yeniden canlandırılabileceğini söyledi.HKTDC ve Guangdong Eyaleti Ticaret Departmanı tarafından Hong Kong ve Guangdong ürünleri ile tasarımlarının tanıtılmasına yönelik düzenlenen "LifeStyle Expo in Istanbul Fuarı" ikinci kez İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açtı.

Açılışta bir konuşma yapan Leung, "Fuara katılan tüm şirketlere, kurumlar arası ticari köprüler kurarak azami şekilde yararlanmalarını tavsiye ediyorum. Efsanevi İpek Yolu Ticareti’ni Hong Kong – Türkiye, Çin – Türkiye, Asya – Avrupa arasında tekrar hayata geçirebiliriz. Bu ticaretin sınırsız bir potansiyeli olduğunu görüyorum" dedi.

Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi Avrupa Bölgesi Direktörü StephenWong da konuşmasında, "Hong Kong, Çin pazarı için mükemmel bir kanal. Biz Çin’i çok iyi tanıyoruz. Hong Konglu firmalar ile iş yapmak Çin’e çok aşina olmayan firmalar için iyi bir fikir" dedi.

12 -14 Eylül tarihleri arasında açık kalacak LifeStyle Expo in İstanbul Fuarı’nda Asya’nın moda ve tasarım merkezi Hong Kong ve dünyanın üretim merkezi Guangdong’dan 200’eyakın firma ürünlerini sergiliyor. 3 gün sürecek LifeStyle Expo in İstanbul Fuarı’na Türkiye ve çevre ülkelerden ithalatçılar, distribütörler, satın alma yetkilileri ve perakendeciler katılıyor.