English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-28

TÜMSİAD, İTO Başkanı’nı Ağırladı

TÜMSİAD, İTO Başkanı’nı Ağırladı (27.02.2014)

 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, TÜMSİAD İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Ayın Konuğu programına katıldı. TÜMSİAD İstanbul Şubesi’nde gerçekleşen programa TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal, Genç TÜMSİAD Genel Başkanı Mustafa İçöz, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Bozdağ, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜMSİAD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda TÜMSİAD üyesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal İbrahim Çağlar’ı aralarında görmekten mutlu olduklarını ifade ederek, TÜMSİAD`ın 17 Aralık sonrası yaşanan ekonomik süreçten rahatsız olduğunu, bununla birlikte hükümetin bu süreci güçlenerek atlatacağı konusunda umutlu ve ümitvar olduklarını ifade etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Her zamankinden daha fazla birlik, beraberliğe, her zamankinden daha çok koşuşturmaya, her zamankinden daha fazla birbirimize bakmaya, her zamankinden daha fazla birbirimize destek olmaya, ihtiyaç var. TÜMSİAD’IN her bir üyesi, her bir yöneticisi bu bilinçle hareket etmelidir. Yaşanan olaylardan son derece rahatsız olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

İTO Başkanı İbrahim Çağlar ekonomik ve ticari gelişmeler üzerine TÜMSİAD üyelerine çeşitli açıklamalarda bulundu. 17 Aralık sürecine de değinen Çağlar “Bir 17 Aralık yaşadık. Demek ki yaşanması gerekiyordu. Biz kadere iman etmiş insanlarız Allaha şükür. Herkes kaderini yaşayacak. Her ülke kaderini yaşayacak. Bir sürü olaylar, sanal gündemler üretildi. Ülkenin enerjisini aşağıya çekmeye çalıştılar. Kısmen başarılı da oldular. Büyüyen Türkiye’nin önündeki hedefe taş koymak istediler. Bizim gündemimiz siyaset değil. Biz iş dünyasının temsilcileriyiz. Suni tartışmalara girmemize gerek yok. Karanlık odakların yaptığı planlara, kirli emellerine alet olmaya niyetimiz yok. Biz işimize bakarız” dedi.

Program sonunda TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal, İbrahim Çağlar’a plaket takdim etti.