English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-04-11

TÜMSİAD, Kalkınma Bakanlığı’nı Ziyaret Etti

TÜMSİAD, Kalkınma Bakanlığı’nı Ziyaret Etti (11.04.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve TÜMSİAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi Feyzullah Akben, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında Bakan Cevdet Yılmaz’a bilgi veren Sert, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Türkiye genelindeki yapılanmasıyla Türk işadamlarına ve KOBİ’lere hizmet ettiklerini ifade eden Sert, bu doğrultuda farklı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. KOBİ’lerin kendilerini ifade etmesi, yurtdışında kendilerine uygun pazarlar bulabilmesi amacıyla fuar çalışmalarına hız verdiklerini belirten Sert, 30 Ekim- 2 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI hakkında da Bakan Yılmaz’ı bilgilendirdi.

Fuarın ilkinin İstanbul’da gerçekleştiğini, İstanbul’a yapılan yatırımların yanı sıra Anadolu’ya da yatırım yapılması gerektiğini ifade eden Sert, bu çerçevede TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI’nın Gaziantep’te gerçekleşeceğini ve geleneksel hale gelen fuarın iki yılda bir Anadolu’da bir şehirde yapılacağını söyledi.

TÜMSİAD’ı çalışmalarından dolayı tebrik eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Genel Başkan Dr. Hasan Sert’e teşekkürlerini iletti.