English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-01-20

TÜMSİAD, NIPC ile TİCARİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

TÜMSİAD, NIPC ile TİCARİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI (18.01.2014)

 

TÜMSİAD ile NIPC arasında iki ülke ticaretini geliştirmek ve ortak çalışmalar yapmak amacıyla işbirliği anlaşması imzalandı. TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tolga TUNÇ ve Nijerya Yatırım Tanıtım Komisyonu Yönetici Sekreteri Dr. Mustafa BELLO tarafından imzalanan anlaşma çerçevesinde Türkiye ve Nijerya arasındaki ticaretin geliştirilmesi hususunda TÜMSİAD ve NIPC’nin ortak çalışmalar yapmaları kararlaştırıldı. TÜMSİAD Genel Merkez’de yapılan imza törenine TÜMSİAD Genel Sekreter V. M. Oben ÖZERDEMLİ, Nijerya Büyükelçi Yardımcısı Foluso ADESHİDA, Ankara Nijerya Elçisi Anna AWHİNAWHİ ile TÜMSİAD ve NIPC Heyetleri katılım gösterdi.

Yapılan anlaşmayı değerlendiren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tolga TUNÇ, Türkiye’nin dünya ticaretinde önemli adımlar attığını belirterek; TÜMSİAD olarak Türkiye ticaretine katkı sağlamak amacıyla yapılan her türlü çalışmayı desteklediklerini belirtti. Anlaşmanın Türkiye ve Nijerya arasında yapılan ticari çalışmalara katkı sağlayacağını belirten TUNÇ, bu anlaşmanın ülkemize ve TÜMSİAD üyelerine hayırlı sonuçlar getirmesi temennilerinde bulundu.

Anlaşmadan memnuniyetini dile getiren Nijerya Yatırım Tanıtım Komisyonu Yönetici Sekreteri Dr. Mustafa BELLO, Türkiye’nin son zamanlarda dünya üzerinde ekonomik anlamda önemli seviyeler elde ettiğini ifade etti. Türk işadamlarının Nijerya’da yatırım yapması için çalışmalar yürüttüklerini belirten BELLO, Nijerya’da yatırım için sunulan olanaklar sayesinde işadamlarına önemli teşvikler verildiğini belirtti.

Nijerya Yatırım Tanıtım Komisyonu Yönetici Sekreteri Dr. Mustafa BELLO, TÜMSİAD Heyeti’ne Nijerya kültürünü yansıtan bir hediye sundu.  NIPC Heyeti’ni ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tolga TUNÇ, ziyaret kapsamında Nijerya Heyetine plaket takdim etti.