English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2013-12-11

TÜMSİAD, RDCC Başkanı Hanefi Atlı’yı Ağırladı

TÜMSİAD, RDCC Başkanı Hanefi Atlı’yı Ağırladı (09.12.2013)

 

AB Sürdürülebilir Kalkınma İçin Araştırma Geliştirme Başkanı Hanefi Atlı, TÜMSİAD Genel Merkez’i ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde RDCC ile TÜMSİAD arasında proje geliştirme ve uygulama alanında işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

RDCC ile yapılan işbirliğinden memnuniyetini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, gelişen ülkelerin proje kaynaklı çalışmalar ve projelendirilmiş yatırımlar sayesinde ekonomilerini önemli seviyelere getirdiklerini belirtti.

TÜMSİAD’ın 2013 yılı içerisinde önemli projelere imza attığını belirten TÜMSİAD Genel Sekreter V. Mustafa Oben Özerdemli, 2014 yılı için daha fazla katma değer üretecek çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade etti. RDCC ve TÜMSİAD paydaşlığının önemli kazanımlar sağlayacağını belirten Özerdemli, ilerleyen zamanlarda ciddi projelerle Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Türkiye, Almanya ve Hollanda merkezleri bulunan RDCC ile AB, Mesleki Eğitim, Mesleki İnovasyon, Ticaret Hukuku ve AB Müktesebatı doğrultusunda yeni projeler üretme ve üretilen projeleri uygulama konusunda TÜMSİAD ile paydaş olmak istediklerini belirten Atlı, TÜMSİAD’ın güçlü yapılanmasının ortaya çıkacak projelerin uygulanması hususunda önemli olduğunu ifade etti.

STK’ların dünya üzerinde projelerle çok faklı kesimlere ulaşarak önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Atlı, “RDCC olarak STK’lar ile önemli proje çalışmaları gerçekleştiriyoruz. AB Fonları ve diğer fonlardan yararlanma hususunda Türkiye olarak oldukça gerideyiz. Bu açığı kapatmak için TÜMSİAD gibi yapılanmasını önemli ölçüde tamamlamış STK’larla işbirliği gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ziyaret sonrası TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, RDCC Başkanı Hanefi Atlı’ya plaket takdim etti.