English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-05-23

TÜMSİAD, Somada İncelemelerde Bulundu

TÜMSİAD, Somada İncelemelerde Bulundu (16.05.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve TÜMSİAD Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan heyet Manisa Soma’da meydana gelen maden kazasına ilişkin incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen TÜMSİAD Heyeti Türk milletinin bu acı gününde herkesin birbirine destek olması gerektiğini ifade etti.

Ziyaret çerçevesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldızı da ziyaret eden Sert Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada Soma`da meydana gelen faciayı ve benzer olayların vakurla karşılanması gerektiğini belirterek, "Bunları, ülkenin başına yeni problemler getirecek kışkırtıcı bir neden olarak görmeyi kabul edemiyoruz" dedi.

Bakan Yıldız, ziyaretlerinden dolayı TÜMSİAD heyetine teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Burada işçi kardeşlerimizden vefat edenler oldu, yaralananlar oldu, iş hayatına devam edenler oluyor ama bir gerçek daha var; burada 77 milyon yaralı var. Sizler de sağ olun acımızı paylaşmak, azaltmak adına TÜMSİAD camiasını temsilen buraya geldiniz. Bu desteklerin bizi madden ve manen daha da güçlendirdiğine mutlaka inanıyorum. Bugünler dayanışma günü, hemen hemen hiçbir ayrım yapmaksızın iktidarıyla muhalefetiyle birçok kesim burada oldu. Sanat camiasından, spor camiasından insanlar buradaydı. Ben biliyorum ki, buradaki işlerimize çok mani olmamak adına bir kısmı da gelmedi, bundan çok eminiz. O yüzden Allah razı olsun.”

Yaşanan hadisenin Türk milletini kedere boğduğunu ifade eden Sert, kazada hayatlarını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet,  kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.