English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-20

TÜMSİAD, SUUDİ ARABİSTAN PARLAMENTOLARARASI DOTLUK GRUBU İLE BİR ARAYA GELDİ

TÜMSİAD, SUUDİ ARABİSTAN PARLAMENTOLARARASI DOTLUK GRUBU İLE BİR ARAYA GELDİ (19.02.2014)

 

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu çalışma yemeğinde bir araya geldi. Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki ekonomik ilişkilerin ve yatırım olanaklarının görüşüldüğü toplantıda, iki ülke arasındaki yatırım faaliyetlerinin artırılması gerektiği ifade edildi.

Toplantıda konuşan TÜMSİAD Genel başkanı Dr. Hasan Sert, Türkiye ile Suudi Arabistan ülkelerinin geçmişten bu yana kültürel bir bağları olduğunu ve bu bağın ekonomik olarak da güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaret hacminin her geçen gün arttığını, Türkiye’nin ihracatında ve ithalatında Suudi Arabistan’ın önemli bir yeri olduğunu belirten Sert, Suudi Arabistan ile 2002 yılından bu yana ulaşım, lojistik, sağlık, turizm alanlarında işbirliği yaptıklarını ve bu ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade etti.  Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Faez Bin Abdulla AL Şehri, TÜMSİAD Heyeti ile gerçekleştirdikleri toplantıdan memnuniyetini dile getirerek, Türkiye ve Suudi Arabistan ülkeleri arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılan her türlü çalışmayı desteklediklerini ifade etti.

Toplantı sonrası TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert,  Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Faez Bin Abdulla AL Şehri’ye plaket takdim etti. TÜMSİAD’ın çalışmalarından duyduğu memnuniyetini dile getiren Suudi Arabistan Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Faez Bin Abdulla AL Şehri ise günün anısına TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert’e plaket verdi.