English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2013-12-24

TÜMSİAD, TÜİK ile Protokol İmzaladı

TÜMSİAD, TÜİK ile Protokol İmzaladı (23.12.2013)

 

TÜMSİAD, Resmi İstatistik Programı(RİP) çerçevesinde TÜİK ile bir protokol imzaladı. TÜMSİAD Genel Merkez’de imzalanan protokol, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp başkanlığında imzalandı.

Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıklarını belirten TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, doğru ve güvenilir bilginin doğru adımlar atmak için gerekli olduğunu ifade etti. TÜİK’in yapmış olduğu çalışmaların Türk ekonomisine katkısının önemine değinen Dr. Hasan Sert, istatistiki bilgilerin işadamlarının önünü açtığını ve öngörü sağladığını belirtti. TÜMSİAD olarak gerçek ve doğru bilginin elde edilmesi ve var olan verilerin iyileştirilerek işyerleri istatistiklerinin daha güncel olması konusunda gereken desteği vereceklerini belirten Dr. Hasan Sert, protokolün ülkemize hayırlar getirmesini temenni etti.

Kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız ve uluslararası standartlara uygun istatistikler üretilmesi konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, sivil toplum kuruluşlarının kendilerine bu konuda oldukça destek verdiğini belirtti.    TÜMSİAD’ın desteklerinden dolayı memnuniyetini dile getiren TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, işyeri istatistiklerinin iyileştirilmesi ve kalitesinin artırılması amacıyla imzalanan protokol ile Türk iş dünyasına daha güncel veriler sunmayı hedefliyoruz açıklamasında bulundu.