English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-24

TÜMSİAD Ekonomist Dergisi`ne Gündemi Değerlendirdi

TÜMSİAD Ekonomist Dergisi`ne Gündemi Değerlendirdi (21.02.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Ekonomist Dergisi Muhabiri Sibel Atik`e Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi. Türkiye`de ve dünyada yaşanan son gelişmeler ve genel ekonomik tablo hakkında Atik`e bilgi veren Sert, 2014 yılının Türkiye ve dünya açısından ekonomik dengelerde belirleyici bir yıl  olacağını söyledi.

Türkiye`nin son yıllarda yıldızı parlayan bir ülke olduğunu bu çerçevede önemli bir yatırım merkezine dönüştüğünü belirten Sert, yaşanan bu değişimin istikrarın bir sonucu olduğunu söyledi. TÜMSİAD olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Sert, son zamanlarda yaşanan ve Türkiye`nin istikrarını olumsuz etkileyen gelişmelerin, sonuçları itibariyle Türkiye ekonomisine geri dönüşlerinin olumsuz olacağını ifade etti.

Birlik ve bütünlük içerisinde Türkiye için çalışılması ve ülkemizin dünya genelinde ilk 10 ülke arasında yer alması için gayret sarfedilmesi gerektiğini aktaran Sert, "Türkiye olarak tüm kurumlarımızla geleceğimize odaklanmalıyız" dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, nazik ziyareti çerçevesinde Ekonomist Dergisi Muhabiri Sibel Atik`e kurumu adına plaket takdim etti.