English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-03-10

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, İnegöl Şube’yi Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, İnegöl Şube’yi Ziyaret Etti (12.03.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen yemeğe katıldı. TÜMSİAD İnegöl Şubesi’nde yapılan yönetim değişikliği çerçevesinde düzenlenen programa Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TÜMSİAD üyeleri, STK Temsilcileri ve basın mensupları katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Turgut Kani tüm katılımcılara katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. İnegöl’ün bir marka ilçe olduğunu belirten Sert, mobilya sektöründe İnegöl’ün önemli bir merkez olduğunu ifade etti. TÜMSİAD olarak mobilya ihracatının yüzde 15’ini yurtiçi mobilya talebinin ise yüzde 40’ını gerçekleştiren İnegöllü işadamlarına katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Sert, bu amaç doğrultusunda TÜMSİAD İnegöl şubesinin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

İnegöl Şubesi Başkanı Kani “TÜMSİAD’ın kurulduğu günden beri İnegöl’deki sanayici ve iş adamlarını toplumun ve ticaretin değerlerini, ahlakını kendisine şiar edinerek, küresel dünya ekonomisinde kendi kategorisinde rekabet edebilme,   birbiriyle işbirliği yaparak birlikte büyüme, yükselme anlayışını tesis edebilmek için mücadele etmektedir” dedi.

İnegöl TÜMSİAD olarak yeni yönetimle birlikte İnegöl’ün lokomotifi olan mobilya sektöründe seferberlik başlattıklarını ifade eden Kani, “Üyelerimizin kurumsallaşma, teşkilatlanma, çağın gerektirdiği teknoloji ve bilgi donanımına sahip olma ve tam donanımlı haliyle yeni pazarlarda rekabet gücü yüksek iş adamları olmalarını hedefliyoruz” dedi.

Program çerçevesinde TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert’e plaket takdim edildi.