English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-01-16

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ BİR MESAJ YAYINLADI

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ BİR MESAJ YAYINLADI (12.01.2014)

 

Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in dünyaya teşriflerinin, 1443. Yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle bütün Müslümanları tebrik ediyor, Peygamber sevgisinin gönüllerimize sirayet etmesini diliyorum.

Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü; ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı; ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Hz. Peygamber (sav) sözlerinde ve bu sözlerin ifade ettiği anlamlarda, bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır.

Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumunun 1443. yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah`tan niyaz ediyorum.