English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-09-06

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Son Günlerde Yaşanan Şiddet Eylemleri Hakkında İtidal Çağrısında Bulundu

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Son Günlerde Yaşanan Şiddet Eylemleri Hakkında İtidal Çağrısında Bulundu (10.10.2014)

 

Sert, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi

Ülkemizde son günlerde yaşanan,  can ve mal kaybına neden olan şiddet olaylarını büyük bir kaygı ile takip etmekteyiz. Yakın coğrafyamızda yer alan Kobani’de IŞİD terörü ile yüz yüze kalan insanların yaşadığı sıkıntılar, uluslararası alanda terörle mücadele edilmesi gerekliliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşanan elim hadiselerin yanı sıra son yıllarda oluşturulan barış ve kardeşlik ortamının zarar gördüğü ve bu zararın hem ülkemizde hem de yakın coğrafyalarda olumsuz sonuçlar ortaya koyacağı açıkça görülmektedir.

Yaşanan elim hadiselere uluslararası alanda müdahalenin söz konusu olduğu bir zamanda, ülkemizi zor durumda bırakacak provokatif eylemlerin bir hak arama değil, haksız olarak insanlara zarar verme şeklinde yorumlandığı herkes bilmelidir.

İş dünyası olarak bizler ülkemizdeki toplumun ve kanaat önderlerinin sağduyu ile yaşanan gelişmeleri takip etmesini, çözüm sürecinin yürütülmesi adına ülkemizi ve kardeşliğimizi zarara uğratacak her türlü olaydan kaçınılmasını temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak çözüm sürecine verdiğimiz desteğin, ülkemiz ve bölge insanının geleceği için önemli bir adım olduğuna inanıyor ve bu alanda yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum.