English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-01-28

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Olağan Genel Kurulu’na Katıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, TÜMSİAD Kocaeli Şubesi Olağan Genel Kurulu’na Katıldı (20.01.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, TÜMSİAD Kocaeli Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen genel kurula, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas ŞEKER, Kocaeli Valisi Ercan TOPACA, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU ile siyaset ve iş dünyasından birçok davetli katıldı.

Kocaeli Şubesi’nin Genel Kurulu’nun TÜMSİAD ailesine hayırlı olmasını dileyen TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, TÜMSİAD’ın son zamanlarda yapmış olduğu önemli çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. TÜMSİAD’ın yapmış olduğu çalışmalarda Kocaeli Şubesi’nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini belirten Sert, Kocaeli Şubesi’nin yapmış olduğu çalışmaların Türkiye ve Kocaeli ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜMSİAD Kocaeli Şubesi’nin yapmış olduğu Genel Kurul hakkında tebriklerini iletti. Konuşmasında KOSGEB desteklerine değinen Işık “Makine teçhizat yatırımları, işletme giderleri, kredi faiz desteği için toplam 10 milyon liraya kadar destek vereceğiz. Kredi faiz desteği 50 milyon liraya kadar olan kredilere bu destek verilecek. Ayrıca 10 milyon liraya kadar bakanlıkça belirlenen faiz oranlarının tamamı desteklenecek. 10 milyon liranın üstünde bakanlıkça belirlenen faiz oranın yarısı desteklenecek. İşletme giderlerine yönelik destek en fazla bir yıl verilecek. Yıllık enerji giderleri en fazla yüzde 75, istihdam desteği personel sayısının yarısı için brüt asgari ücret tutarının yüzde 75’i oranında, yıllık kira gideri için yüzde 75 oranında destek verilecek. Teknoloji, AR-GE ve yenilik bağlamındaki yurt içi ve yurt dışı koordineleri için çalıştırılacak bir nitelikli personelin brüt asgari ücreti 2023 yılına kadar ödenecek" dedi.

TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, Türkiye’de, zaman kadar hızlı büyüyen TÜMSİAD’ın, Kocaeli’nde de de aynı hızla büyümeye devam ettiğini belirterek “2 yılda üye sayısını 170 ten 455 e çıkarttık. Türkiye de hatta bu hususta mütevazılık yapmayacağım, Dünya da örneği olmayan, rekor bir çalışma ile 2 ay gibi kısa bir sürede 200 yeni üyeye rozet takmış, tek sivil toplum kuruluşu olduk. Birçok siyasi partinin bile yapamayacağı, bir çalışmaya hep birlikte imza attık. Şimdi ise çıtayı daha da büyüterek, Hedefimizi 1001 olarak belirledik. Ticaret Odası seçimlerinde yaptığımız başarılı bir çalışma ile İlk defa sivil toplum örgütlerinin Kocaeli’nde birlikte hareket etmesinin öncülüğünü yaptık. Kocaeli Ticaret Odası şimdilerde STK’larla birlikte Kocaeli için çalışıyor’ diye konuştu.

Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘Artık Kocaeli TÜMSİAD yaptığı çalışmalarla yerel değerlerden küresel liderliğe çıkışı yapacak, marka olgusunu üyelerine katacak bir yapıya sahip olmuştur. Bizler bu yılın, Ülkemizde oluşturulan krizlere rağmen, krizi iyi yönetip, fırsata dönüştürerek Ülkenin, Tekrar güçlü bir çıkış yapacağına inanıyoruz. Her şeye rağmen bizler de bu yılın, ticari kalkınma da, değişim ve inovasyon yılı olmasını hedeflemekteyiz.”

Konuşmaların ardından TÜMSİAD Kocaeli Şubesi tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’a plaket takdim edildi. TÜMSİAD Kocaeli Şubesi’ne yeni katılan üyelere rozetleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK tarafından takıldı. Yapılan genel kurul sonunda mevcut başkan Erdoğan Yılmaz yeniden TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı seçildi.