English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2014-02-17

TÜMSİAD Sakarya Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

TÜMSİAD Sakarya Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi (15.02.2014)

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Sakarya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan genel kurula Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti MKYK üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, TÜMSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, iş adamları, TÜMSİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, TÜMSİAD Sakarya Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu`nda yaptığı konuşmada, küresel mali kriz sonucu dünya ekonomisinin daraldığı dönemde, Türkiye ekonomisinin, 2010-2011 yıllarında yüzde 9,2 ve 8,2 büyüdüğünü anımsattı. Avrupa’daki krize rağmen 2012 yılında güçlenmeye devam ettiklerini vurgulayan İslam, Çin`den sonra büyüme hızı en yüksek ikinci, Avrupa`da ise lider ülke olduklarını söyledi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, “Sakarya, Türkiye’nin önemli bir noktasında, önemli hizmetleri gerçekleştiriyor. Sakarya’nın; otomotiv, tekstil ve gıda sektörlerinde Türkiye’ye fayda üreten bir yapıda olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Dünya ülkeleri ile girilen yarışta olağanüstü bir yükseliş gösteren ve karar verici konuma gelmek isteyen ülkeler var. Türkiye’de bu ülkelerden bir tanesi. Türkiye’nin sahip olduğu çok kültürlü yapıda birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu takdir etmeli, gönüllerimizi birbirimize açmak zorundayız. Türkiye bir kavşak noktasındadır ve çok önemli bir virajı almak üzeredir. Bu noktada tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik ortamını azami miktarda devam ettirmesini arzuluyoruz. Bunu gerçekleştirirken de yine olgun ve gayretli çalışmalara ülkemizin ihtiyacı var, hepimizin ihtiyacı var” şeklinde konuştu

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik Genel Kurul’da Sakarya ekonomisi üzerine yaptığı konuşmada, ‘’2012 yılında Sakaryalı iş adamlarımız 1 milyar 784 milyon dolar ihracat gerçekleştirirken 2013 yılında bu rakamlar 2 milyar 240 milyon dolara çıkmıştır. Ülkemizde ihracatını artıran şehirler içinde % 26’lık artışla Sakarya ihracat rakamı artışında ülke birincisi olmuştur” dedi.TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, programa katılımlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a TÜMSİAD Sakarya Şubesi adına plaket takdim etti.