English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2013-12-09

TÜMSİAD SEKTÖR KURULLARI KOMİSYONU TOPLANTISI GEBZE`DE GERÇEKLEŞTİ

TÜMSİAD SEKTÖR KURULLARI KOMİSYONU TOPLANTISI GEBZE`DE GERÇEKLEŞTİ (07.12.2013)

 

TÜMSİAD Sektör Kurullları Komisyonu toplantısı Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyü’nde gerçekleşti.Katılımın yoğun olduğu toplantıya TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Genel Sekreter V. Mustafa Oben Özerdemli, TÜMSİAD Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı Ahmet Dedeoğlu, TÜMSİAD Komisyonlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ergun Keçeli, Medya İlişkiler ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adnan Kolay, TÜMSİAD Sektör Kurulları Komisyonu Koordinatörü Resul Yüce ve TÜMSİAD Genel Merkez ve şube komisyonlarında görev yapan komisyon üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı Ahmet Dedeoğlu, konuklara katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Programın içeriği hakkında katılımcıları bilgilendiren Dedeoğlu, Sektör Kurulları Komisyonu çalışmaları hakkında şube komisyon başkanlarına bilgi verdi.TÜMSİAD`ın sektörel anlamda önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Dedeoğlu, 2013 yılı içerisinde yapılan çalışmaların değerlendirileceği bu toplantıda 2014 hedeflerinin daha net bir şekilde ortaya koyulabileceğini ve bu hedefler doğrultusunda ülke genelinde önemli faaliyetler gerçekleştirileceğini ifade etti.

TÜMSİAD Sektör Kurulları Komisyonu bünyesinden kurulan İnovayon Takımı hakkında da konukları bilgilendiren Dedeoğlu, "Dünya ticareti artık farklı boyutlara ulaşmıştır. Ürün ve hizmet yelpazesi artık farklılaşmayı gerektiren bir seviyeye varmıştır.Bu gereklilik, değişimi tetikleyen bir yapıyla dünyanın inovatif ürünlere yönelmesine neden olmuştur. Bizler de günceli uygulamanın dünya ticaretinde söz sahibi olmanın anahtarı olduğunu düşünerek, inovasyon çalışmalarına ağırlık verdik. Bu çalışmalar neticesinde İnovasyon Takımı`nı kurduk. Çalışmalarımız 2014 yılında meyvelerini verecektir" dedi.

TÜMSİAD`ın 2013 yılında ulusal ve uluslararası önemli organizasyonlara imza attığını belirten TÜMSİAD Genel Sekreter V. Mustafa Oben Özerdemli, yapılan çalışmalar hakkında konukları kısaca bilgilendirdi. 2014 hedefleri doğrultusunda çalışamalara başladıklarını ve daha güçlü bir TÜMSİAD için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Özerdemli, sektörel anlamda yapılacak çalışmaların TÜMSİAD`a katkısını önemsediğini ve bu anlamda yapılan toplantının oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Programda konuşan TÜMSİAD Komisyonlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ergun Keçeli, TÜMSİAD bünyesinde bulunan komisyonlarının çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.Komisyonların genel çalışma prensipleri hakkında bilgi veren Keçeli, komisyonların TÜMSİAD`ı daha ileri seviyelere taşıyacak projeler ürettiğini ve bu doğrultuda komisyonlara önemli görevler düştüğünü ifade etti.

TÜMSİAD Medya İlişkiler ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adnan Kolay yaptığı konuşmada Sivil Toplum Kuruluşları`nın önemine değindi. STK`ların dünya genelinde önemli misyonlar üstlenenen kuruluşlar olduğunu belirten Kolay, devletlerin eksik kaldığı noktalarda çalışmalara destek olan STK`ların önemli görevler üstlenerek milli birlik ve beraberliğe katkı sağladığını ifade etti.

Programda konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti. TÜMSİAD`ın çalışmaları neticesinde 2013 yılında önemli organizasyonlar gerçekleştirildiğinin altını çizen Sert, yurtiçi çalışmaların yanı sıra gerçekleşen yurtdışı çalışmalar hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Türkiye`nin artık ekonomik anlamda önemli bir noktada olduğuna işaret eden Sert, Türkiye`nin bir sıçrama yapmasının zamanı geldiğini ifade etti. TÜMSİAD olarak yurtdışı çalışmalarına gereken önemin verilmesi hususunda dikkatli davrandıklarını ve bu alanda yapılan çalışmaları destekleiklerini belirten Sert, yurtdışı gezileri ve son ihracat çalışmalarını değerlendirdi.

TÜMSİAD olarak Türkiye`nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması konusunda çalışmalarını var gücüyle sürdürdüklerini belirterek bu alanda 2014 yılında daha aktif çalışmalar gerçekleştirileceğini ifade etti.