English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-08-01

Başkan Yaşar DOĞAN ve Yönetim Kurulu; İTO Başkanı Şekib Avdagiç’i Ziyaret Etti

Genel Başkan Yaşar Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Yakup Köç, Murat Gürbüz, Ali Dayıoğlu, İstanbul Şube Başkanı Soner Biber, Gençlik Konseyi Başkanı Fatih Çıtak ve Genel Sekreter  Dr. M. Osman Kapıcıoğlu; İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’i ziyaret etti.

Ziyarette Türkiye’deki iş adamları derneklerinin birlikte hareket etmelerinin sağlayacağı katkılardan ve ortak çalışma alanlarının genişletilmesinden bahsedilirken, TÜMSİAD Genel Başkanı Sayın Doğan “Ülke hedeflerimizin 2023 vizyonuna ulaşabilmesi için her iş insanı kuruluşunun gücünü efektif kullanması gereklidir. Bütün sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasıyla ekonomik hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacaktır.’’ dedi.  Kuruluşların üyelerine sağladığı katkıların iş dünyası sivil toplum kuruluşları arasında da sağlanması gerektiğini vurguladı.

İki dernek arasında planlanacak ortak projelerin ülkeye sağlayacağı katma değerin önemine vurgu yapan İTO Genel Başkanı Şekib Avdagiç ise “Bizim gibi iş dünyasını temsil eden STK’ların yapacağı iş birlikleriyle ülke ekonomisi daha fazla büyüyecektir. Hem ülkemize katma değer sağlamak hem de iş adamlarımızın bulunduğu camiaya katma değer sağlamak en önemli amacımız olmalıdır” dedi.

Ziyaret sonunda Bakan Doğan ve İTO Genel Başkanı Şekib Avdagiç günün anısına iki kuruluşun kurumsal logolarının bulunduğu hediyeleri takdim ederken; Başkan Doğan,  Semerkand Yayınları kitap setini hediye etti.