English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-06-20

Kobi’Lere Küresel Pazar Yolu Açılacak. HATAY’da Kobi Reformu Konuşuldu.

TÜMSİAD, Hatay’da KOBİ’lere yönelik yapılması gereken yeni reformları tartıştı

 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Hataylı ve bölge iş adamlarıyla iftarda buluştu. Bölgedeki iş adamlarının ve KOBİ’lerin yaşadığı sorunları, terör olaylarını, Suriyeli sığınmacılar ve komşu ülkelerdeki olayların ticarete olan etkilerinin değerlendirildiği toplantıda, TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu bölgedeki KOBİ’ler için rekabet gücünü artıracak reformlar konusunda bilgi verdi.

 

İftar programlarınayaşanan terör olaylarına karşı halkın yanında olduğunu vurgulamak için ilk olarak Diyarbakır ile başlayanTÜMSİAD, 2. Bölge İftar Programı’nı Hatay’da düzenledi. TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinden İ.Halil Kaygısız’ın katıldığı iftarda AK Parti Hatay Milletvekilli Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve bölgedeki 10 farklı ilden iş adamları yer aldı.

 

Küresel pazarda rekabet için reformlara ihtiyaç var

Türkiye ekonomisinin küresel alanda büyümesini iç ve dış çevrelerce durdurulmak istendiğini belirten TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, 2023 hedeflerine ulaşmak için bu engellerin birlik ve beraberlikle aşılacağını, ekonomideki ilerleyişin emin adımlarla devam edeceğini belirtti.  KOBİ’lerin Türk ekonomisinin lokomotifi olduğunu ifade eden Kapıcıoğlu, küresel pazarlar için işletmelere pazar yolunun açılması gerektiğini de sözlerine ekledi. KApıcıoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomileri arasında taşımak için küresel pazarda da söz sahibi olmamız gerekiyor. Bu anlamda işletmelerin yüzde 90’ından fazlasının KOBİ’lerden oluştuğu Türkiye’de uluslararası pazarlarda rekabet gücünü destekleyecek reformların yapılması veKOBİ’lerin küresel pazarlara açılması için teşvik sistemlerinin geliştirilmesi ekonomimizin geleceği için büyük önem taşıyor.”

 

Hatay’da son yıllarda yaşanan gelişmelerin ticarete etkisini de değerlendiren TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu önemli bir lojistik avantaja sahip olan Hatay’ın Avrupa ve Ortadoğu arasında bir köprü olduğunu belirtti. Kapıcıoğlu, son yıllarda komşu ülkelerde yaşanan olayların bölgeyi olumsuz etkilediğine değinerek TÜMSİAD ailesi olarak her zaman büyük bir gayret ve katkı içerisindeHatay’ın potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

 

İftara katılan AK Parti Hatay Milletvekilli Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, TÜMSİAD ailesine davetlerinden ötürü teşekkürleriniiletti.