English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-02-17

Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneğinden TÜMSİAD’a Ziyaret

   Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği(LASİAD) Genel Başkanı Gıyasettin Eyüpkoca, Başkan Yardımcıları İrfan Akbaş, Ercan Çelik, Ercan Hardal ve Erdem Soylu Karabağlı; TÜMSİAD’ın 4. Leventteki yeni yerinde Genel Başkan Yaşar Doğan’a ziyarette bulundu.

   Yapılan ziyarette, bölgede yaşanan problemlerin ülke ekonomisindeki negatif etkilerine karşı iş adamları derneklerinin neler yapabileceği üzerine istişarelerde bulunuldu.

   Son dönemde Rusya pazarında yaşanan ambargo sıkıntılarının ve terör faaliyetlerinin ülke ekonomisinde yarattığı daralmalara karşı sadece devletin değil iş adamları derneklerinin de çözümler için elini taşın altına koyması gerektiği vurgulandı.

   Ekonomik politikaların yanında sosyal politikalarda da iş adamları derneklerinin yön verici olduğunu söyleyen LASİAD Genel Başkanı Gıyasettin Eyüpkoca ‘’ STK’lar devletin her politikasında rol almalıdır. Böylelikle iş dünyasına ve halkın her kesimine dokunabilen sivil toplum kuruluşlarımız, ekonomik ve sosyal krizlerde yaşanan problemleri minimize edebilecektir. Şu an ülke dış ticaretinde önemli rol oynayan Laleli’nin Rusya pazarında ekonomik sıkıntılar yaşanmakta. LASİAD olarak bizlerde iş adamları derneklerinin ortak çalışmalarının, ülke ekonomisine de yansıyan bu negatif durumun önüne geçeceğini düşünmekteyiz.’’ dedi

   TÜMSİAD’ın yurt dışı çalışmalarından ve ticaret imkânlarından bahseden Genel Başkan Yaşar Doğan ‘’Ülke iş insanlarımızın dış ticaretinin önünün açılması için kurulduğumuz günden bu yana dünyanın birçok noktasına şube ve temsilcilik açtık. Şu an Rusya Pazarında bir daralma söz konusu olsa da yurtdışı şubelerimiz ve LASİAD ile ortak projelerin yapılması yeni pazarların bulunmasını sağlayacaktır. TÜMSİAD olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. KOBİ’leri hedef kitlesine alan bir STK olsak da üretilen faydayı tüm iş dünyasına ve halkın tüm kesimlerine yaymamız gerekmektedir. ’’ dedi.

   Ziyaret sonunda LASİAD Genel Başkanı Gıyasettin Eyüpkoca ve Yönetim Kurulu; Yaşar Doğan ile hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerini tamamladı.