English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-02-17

ŞİDDETLE KINIYORUZ

BAŞSAĞLIĞI VE KINAMA

   Bugün akşam saatlerinde Ankara da meydana gelen ve  28 vatandaşımızın vefatı, 61 vatandaşımızın da yaralanması ile sonuçlanan alçakça ve  hain terör saldırısından  bütün milletimizle beraber derin bir üzüntü duyduk. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla dan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ,yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

   Son aylarda Kadim Medeniyetimizin bizlere manevi hediyesi olan değerlerimizi, birlik ve kardeşliğimizi hedef alan ve bu toprakların güzel insanlarının huzurunu bozmaya yönelen terör saldırılarıyla karşı karşıya gelmekteyiz. Gerçekte bu saldırılar toplumumuzun bütün kesimlerine yapılan bir saldırıdır.

   Bir arada yaşama kültürünü önce Arap Yarımadasında Asr-ı Saadette sonra Endülüs’te, daha sonra Selçuklu ve Osmanlılar da dünyaya  gösteren ve yaşatan bir medeniyetin mirasçıları olarak ülkemizde yaşanan bu olaylar karşısında topyekün olarak bir karşı duruş sergilemeliyiz. Çünkü bizim medeniyetimizde Türk Kürt Çerkez Abaza Gürcü Alevi Sünni Arap yoktur. Bizim medeniyetimiz özelliği tüm kimliklerimizi bırakıp manevi kardeş olma esasına dayanır. Bu yüzden tüm milletimizce oynanan oyunun farkında olmalıyız.

   Bu akşamki saldırının faillerinin bir an önce bulunarak hesap sorulmasını ve bu saldırının bir daha  olmaması için gerekenlerin yapılmasını diliyor, yüce Milletimize ve kamu oyuna bu haince saldırılara karşı birliktelik çağrımızı yineliyoruz.

YAŞAR DOĞAN

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI