English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-02-11

TÜİK Bölge Müdürü İsmail GÖKALP, Genel Başkan Yaşar DOĞAN’ı Makamında Ziyaret Etti

TÜİK Bölge Müdürü İsmail GÖKALP, derneğimizin 4.Levent’teki yeni yerinde Genel Başkan Yaşar Doğan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette iki kurumun ortak çalışma alanları üzerine istişarelerde bulunuldu. TÜİK’in diğer kurumlarla istatistiki bilgi paylaşımları hakkında bilgiler veren Sayın Gökalp  ‘’TÜMSİAD gibi birçok sivil toplum kuruluşunun sanayi, turizm, tekstil, gıda, inşaat gibi sektörlerde faaliyet gösteren üyelerine fayda sağlayacak veri çalışmalarını ekibimiz sürekli üretmektedir. Bu veriler iş dünyasından eğitime, sağlıktan turizme kadar her alanda ışık tutucu olmaktadır. ’’ dedi.

İki kurum arasında bilgi paylaşımının gelecekte de devam edeceği üzerinde durulurken, TÜİK’in araştırmalarını ve ilan ettiği verileri yakinen takip ettiğini söyleyen Genel Başkan Yaşar Doğan ‘’Derneğimizin yürüttüğü faaliyetlerin başta üyelerimize olmak üzere tüm ülke iş adamlarına katkı sağlamasını istemekteyiz. Bu noktada her proje ve faaliyet reel sektörde karşılık bulmalıdır. TÜİK verileri de ürettiğimiz projeler için reel sektöre dokunmamızı kolaylaştırmaktadır.’’ dedi.

Ziyaret sonunda Genel Müdür İsmail Gökalp; Yaşar Doğan ile hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretlerini tamamladı.