English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-02-01

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Yaşar Doğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile yaptığı istişare toplantısına katıldı.​

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve Erzurum, Batman, Şanlıurfa Şube Başkanlarımız TOBB, TESK, TZOB, ASKON, DİKAD, DOGÜNSİFED, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi ticaret, sanayii, borsa, esnaf ve sanatkâr oda başkanlarının katıldığı toplantı Başbakanlıkta gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde her bir vatandaşın hukukunun eşit olduğunu belirterek, "Ankara'nın başkent olarak sizin nezdinizdeki değeriyle Edirne'nin, Konya'nın, Muğla'nın bağrında yaşayan diğer kardeşlerinizin buraya biçtikleri değer arasında bir fark yoktur" dedi.

Bölgelerle istişare buluşmalarının devam edeceğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Burası Çankaya Köşkü, başkentin yönetim merkezi, biliniz ki, her birinizin buradaki hukuku 79 milyon diyebileceğimiz kardeşlerinizden farklı değildir. Ankara'nın başkent olarak sizin nezdinizdeki değeriyle Edirne'nin, Konya'nın, Muğla'nın bağrında yaşayan diğer kardeşlerinizin buraya biçtikleri değer arasında bir fark yoktur" dedi.

Vatan topraklarının, her bir vatandaşın eşit şekilde aidiyet iddia ettiği, kutsal şehitlerin emaneti olduğunu belirten Davutoğlu, "Bir Edirnelinin Edirne'de ne kadar hakkı varsa Hakkâri’de o kadar hakkı vardır. Bir Hakkârilinin Hakkâri’de ne kadar hakkı varsa Edirne'de o kadar hakkı vardır. Her birinin de Ankara'daki hakkı bir ve eşittir. Biz, nasıl Çanakkale Savaşında şehadete yürürken ya da Sarıkamış dağlarında omuz omuza şehadete yürürken birbiriyle hiçbir farklılık gözetmeden aynı ideal için yürümüş ecdadın torunlarıysak bugün de bu topraklarda hiç kimse diğerinin üstünde kendini göremez, hiç kimse diğerinden farklı ya da diğerinden dışlanmış şekilde kendini hissedemez" değerlendirmesinde bulundu.