English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-12-04

TÜMSİAD Genel Başkanı Sayın Yaşar DOĞAN Karabük Üniversitesi II. Uluslararası Ticaret Kongresi’ne Konuşmacı Olarak Katıldı

Yaşar Doğan Karabük Üniversitesi II. Uluslararası Ticaret Kongresi’ne Konuşmacı Olarak Katıldı.

 

4 Aralık’ta Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda Üniversite Artı Kariyer Kulübü’nün organizatörlüğünde düzenlenen II. Uluslararası Ticaret Kongresi’ne Genel Başkanımız Yaşar Doğan Konuşmacı olarak katıldı.

Genel Başkan Yaşar Doğan derneğimizin faaliyetlerini anlatarak iş dünyasında sivil toplum örgütlerinin üstlendiği misyon hakkında bilgiler verdi. Konuşmasının devamında öğrencilerin iş hayatında başarılı olmaları için atmaları gereken adımları anlatan Sayın Doğan ‘’İş hayatının gereklilikleri hangi iş kolunda olursa olsun temel benzerlikler göstermektedir. Bu temel benzerliklerin başında işinizi sahiplenme gelmektedir. Eğer yaptığınız işten haz almıyorsanız bu iş kolunda başarılı olmanız neredeyse imkânsızdır. Girişimci yaptığı işten ne kadar haz alıyorsa o iş için daha çok zaman ayırabildiği gibi zamanını da daha efektif kullanacaktır.  Zamanı efektif kullanmaktan bahsetmişken şu anda bulunduğunuz genç yaşlarınızda kendinize bir hedef belirlemenizi öneririm.  Bu başarıya giden basamaklardan biri olacaktır.’’ Dedi.

Konuşmasının sonunda öğrencilere gelecek iş hayatında anlattıklarının bir rehber olacağını ve gençlerin başarılarıyla ülkemize katkıda bulunacaklarını belirten Genel Başkan Doğan, Rektör Mustafa Yaşar ve Artı Kariyer Kulübü ekibine; iş dünyası ve geleceğin iş adamlarını bir araya getirdikleri için teşekkür etti.