English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-09-05

TÜMSİAD Genel İstişare Kurulu Toplantısının 8’incisi NG Afyon Güral Termal Otel`de 56 şubenin katılımıyla gerçekleştirildi.

04 - 06 Eylül tarihleri arası gerçekleştirilen toplantıya Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Avrupa TÜMSİAD üyeleri ve 56 Şubeden Şube Başkan, Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kardeş Kuruluşların ve Vakıfların Başkan ve Yöneticileri, daha önceki dönemlerde TÜMSİAD’a emeği geçmiş Yöneticiler ve çoğunun aileleri katıldı. Toplantı 04 Eylül Cuma günü akşam yemeğinin ardından yapılan Açılış Resepsiyonuyla başladı.

05 Eylül Cumartesi günü tüm katılımcıların iştirak ettiği ana oturumda, bir önceki dönem Genel Başkan olan Milletvekili Dr. Hasan Sert, Kurucu Genel Başkan Mehmet Yıldırım, Avrupa TÜMSİAD Genel Başkanı Cahit Kerenciler, Genç TÜMSİAD Genel Başkanı Fatih Çıtak ve TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Genel Başkan Doğan çok kapsamlı olarak yaptığı konuşmasında ``10. Yılımızda yakaladığı ivmenin hakkını veren konuma gelen TÜMSİAD; Genel İstişare Kurulu toplantılarında bu ivmenin devamı için yapacağı çalışmalarla başarılarını artıracaktır. Hem ülke ekonomisinin kalkınması için hem de KOBİ’lerimizin gelişimi için yaptığımız organizasyonlar ve Avrupa’da, Asya’da ve dünyanın birçok yerinde açtığımız şube ve temsilciliklerle çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz `` dedi.

2 gün boyunca yapılan toplantılar ve çalıştaylar ile TÜMSİAD’ın daha da ileri gitmesi ve gelişmesi için katılımcıların görüş ve önerileri alındı, gündemdeki konular hakkında istişareler gerçekleştirildi.  Toplantı için otele gelen katılımcıların eş ve çocuklarına yönelik olarak ayrı sosyal faaliyetler gerçekleştirildi.

Toplantı kapanışında toplantıya dair özel bir değerlendirme yapan Genel Başkan Doğan, ‘toplantıya katılan tüm TÜMSİAD üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederek, ‘’10.Yılımızda yaptığımız bu güzel etkinliği eş ve çocukları ile beraber onurlandıran ve toplantının etkinliğini artıran herkese TÜMSİAD Yönetimi adına şükranlarımı sunuyorum. Daha nice böyle güzel etkinliklerde görüşmek ve buluşmak duasıyla esen kalın, Hayırla Geldiniz, Hayırla Gidiniz, yolunuz açık olsun’’ dedi.