English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-11-09

TÜMSİAD İŞ ADAMLARI HEYETİ İLE PAKİSTAN ZİYARETİ

TÜMSİAD İŞ ADAMLARI HEYETİ İLE PAKİSTAN ZİYARETİ

Genel Başkan Yaşar Doğan ilkini geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiği Pakistan İslam Cumhuriyeti İş seyahatinin ikinci ayağını     3-8 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Pakistan Ziyaretinde Pakistan Pencab Bölgesi Başbakanı Sayın Şahbaz Şerif ile bir araya gelen Sayın Doğan, iki ülke arasındaki ilişkilerde son yıllarda ekonomik ilerleme kat edildiğini belirterek, “Pakistan, Türkiye’nin Asya’daki önemli ticaret ortaklarından, iki ülke sanayici ve iş adamlarının daha fazla ortaklık ve yatırım alanı oluşturmasından memnuniyet duymaktayız” dedi.

Pakistanlı iş adamlarıyla bir araya gelen Sayın Doğan eşliğindeki Türk iş adamları heyeti, Pakistan TÜMSİAD Şube Yönetim Kurulu ile ilk çalışmalara başladı.  Pakistan Şube Başkanı Anees İqbal Bey’in öncülüğünde iki ülke iş adamları bir araya gelerek Pakistan’daki yatırım olanakları görüşüldü. Pakistan’ın sahip olduğu turizm potansiyelini de kullanmak isteyen Pencab hükümet heyeti Türkiye ile karşılıklı faaliyetler geliştirmek istediklerini bildirdi.

PAKİSTAN’DAKİ YATIRIM OLANAKLARI

2020 yılına kadar ciddi bir kalkınma hamlesini hedefleyen Pakistan; içme suyu altyapısının ülkenin her yerine ulaştırılması, KOBİ’lerin kurumsallaştırılması ve eğitimleri, inşaat sektörü, tarım ürünlerinin saklanması, çiftçilerin eğitimi, deve kuşu, deve, büyükbaş hayvancılık ihracatı noktalarında yabancı iş adamlarına devlet destekli yatırım olanakları sağlamaktadır.

Ziyarette Pakistan Pencab Başbakanı Şahbaz Şerif, Endüstri, Turizm ve Sanayi Bakanları, iki ülke konsolosları ve Lahor Ticaret Odası Başkanıyla da görüşmelerde bulunan Genel Başkan Yaşar Doğan’a Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcıoğlu eşlik etti.