English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-03-12

TÜMSİAD İZMİR Şubesi Genel Başkan Yaşar DOĞAN’I Ziyaret Etti

“FAİZSİZ SİSTEME TÜRKİYE ENTEGRE OLMALI”

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) İzmir Şube Başkanı Erkan Çoruk ile Şube Yönetim Kurulu, TÜMSİAD’ın yeni genel merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Yaşar Doğan ile görüştü.


Ziyaret sırasında, TÜMSİAD’ın iş dünyasının sorunlarını çözmek için çalışmalar yürüttüğünü açıklayan Genel Başkan Yaşar Doğan bu konuda hükümet ile çözüm önerilerini tartıştıklarını belirtti. TÜMSİAD olarak ahlaklı iş adamlarını desteklediklerine ve bu noktada da ülke menfaatlerini her zaman ilk sıraya koyduklarına dikkat çeken Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin faizsiz sisteme entegre olması son derece önemli. Bu vesileyle bugüne kadar finansal sisteme girmeyen fonları sisteme kazandırmak ve reel sektörü hareketlendirmek mümkün olabilecek.”

 

TÜMSİAD İzmir Şube Başkanı Erkan Çoruk ise ziyaret sırasında şunları söyledi: “İzmir firmalarının uluslararası piyasalarda ticaretlerini güçlendirmeleri, Türkiye’nin 2023 için belirlediği 500 milyar dolarlık ihracat hedefi için kritik önem taşıyor. TÜMSİAD İzmir olarak biz de üyelerimizi destekliyoruz, bu kapsamda Mayıs ayında bölgesel fuarımızı düzenleyeceğiz. Bu fuar, İzmirli firmaların yabancı yatırımcılarla buluşması için fırsat olacak.”

 

Ziyaretin sonunda, Genel Başkan Yaşar Doğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İzmir Şube Başkanı Erkan Çoruk ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.