English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-08-13

TÜMSİAD Yönetim Kurulu'nun Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı`na Ziyareti

TÜMSİAD Yönetim Kurulu’nun Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı`na Ziyareti (13.08.2015)

 

TÜMEXPO ve KOBİ Şurası için Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut&rsquou Ziyaret Etti

22-25 Ekim tarihinde yapacağımız KOBİ Şurası ve TÜMEXPO fuarımızın hazırlık aşamasındaki temaslar devamında 07 Ağustos tarihinde Genel Başkanımız  Sayın Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulumuz, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut`u makamında ziyaret etti.

TÜMEXPO fuarı ve KOBİ Şurasının amaçlarını ve kazanımlarını aktaran Genel Başkanımız Sayın Doğan " Yurt içi ve yurt dışı ticaret hareketliliğimizi artırmak istiyoruz. Bu minvalde yurt dışı ticaret ateşeleri ve temsilciliklerimizle iletişim halindeyiz. Kendi ülke KOBİ`lerimizin yanında Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleri, Pakistan, Hindistan  KOBİ`lerine de doğru denklemler verilirse interaktif çalışmalar ortaya çıkacaktır. " dedi.

Ülkelerin yabancı yatırımcılar noktasında prestijlerinin korunmasının ve artırılmasının önemi vurgulayan Sayın Ermut geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın Çin ziyaretinde bulunmalarından ötürü son durumu aktarırken " Ülke prestijinin artırılması misyonumuz, son iki senedir Çin`de ülkemiz adına somut adımlar atılmaya başlandı. İpek Yolunun yeniden canlandırılması konusu da bunu etkiledi. Japonya`da artık her bir seminerimize 500 yatırımcı katılmakta Çin`le de artan ticari adımlar Türkiye`nin Avrupa yatırımlarının yanında Uzakdoğu yatırımlarını da çekecektir." dedi.

Ajans çalışmalarının fuar ve şurada yardımcı olacağını söyleyen Sayın Ermut uygun bir zamanda da iade-i ziyarette bulunmak istediklerini vurgulayarak bizlerle çalışmak istediklerini söylediler.

Ziyarete Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcığlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Eyüp Topal ve Mustafa Özbek katıldı.