English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-08-06

TÜMSİAD Yönetim Kurulu'nun DEİK Ziyareti

Tümsiad Yönetim Kurulu’nun DEİK Ziyareti (23.07.2015)

 

TÜMEXPO ve KOBİ Şurası için Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan`ı Ziyaret Etti

TÜMSİAD olarak 22-25 Ekim tarihlerinde yapacağımız KOBİ Şurası ve TÜMEXPO fuarımızın hazırlık aşamasındaki temaslarımızın devamında 24 Temmuz tarihinde Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulumuz, DEİK(Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Başkanı Sayın Ömer Cihad Vardan`ı makamında ziyaret etti.

Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz TÜMEXPO fuarı ve KOBİ Şurasının sağlayacağı kazanımları aktaran Genel Başkanımız Sayın Doğan "KOBİ`lerimizin inovatif  ve Ar-Ge çalışmalarından faydalanarak yeni girişimlere yelken açmaları gerekli. Bu noktada onlara eğitimlerinde rehberlik etmek, dünyadaki büyük finans, para kuruluşlarıyla bir araya getirmek ve yeni vizyonlar kazandırmak için bu iki fuar organizasyonunu yapmaktayız" dedi. Fuarların Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde ve Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yapılacağını aktaran Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Akben, şuradaki KOBİ`ler için İslami Finans konseptini ve fuarların detaylarını anlatarak DEİK Başkanı Ömer Cİhad Vardan`ı bilgilendirdi.

Enerji kaybını önlemek için DEİK Genel Sekreterliğiyle geleceğe yönelik olarak DEİK`in neler yapması gerektiğini planladıklarını ve bunun üzerine çalışmakta olduklarını söyleyen DEİK Başkanı Sayın Vardan, bu süreçte TÜMEXPO ve KOBİ Şurasında destek vereceklerini söyleyerek iyi temennilerini ilettiler.

Ziyaretimize Genel Sekreterimiz Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Feyzullah Abken, Mustafa Özbek ve Muammer Ceylan ve  İstanbul Şube Başkanımız Soner Biber katıldı.