English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2015-08-13

TÜMSİAD Yönetim Kurulu'nun İSO Ziyareti

TÜMSİAD Yönetim Kurulu’nun İSO Ziyareti

Ekim ayında (22-25 Ekim) büyük bir KOBİ şurasına hazırlanan derneğimiz genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu üyeleri, Fuar düzenleme komitesi ile, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan`ı ziyaret etti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO ile ilgili Bahçıvan`a bilgi veren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Doğan, özellikle KOBİ`lere yönelik olarak düzenleyecekleyeceğimiz II. Uluslararası KOBİ Şurası hakkında Erdal Bahçıvan`ı bilgilendirdi.

Fuar ve şuranın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde ve Ekonomi Bakanlığı`nın desteği ile gerçekleştirildiğini belirten Sayın Doğan, Erdal Bahçıvan`dan hem destek ve hem de temennilerini beklediklerini söyledi.

KOBİ`lerin, inovasyonun ve teknolojinin İSO olarak en çok önem verdikleri başlıkların başında yer aldığını söyleyen İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, böyle bir fuar ve şura organizasyonu için ellerinden gelen desteği ve katkıyı sunacaklarını dile getirdi. Yeni bir hikayeye ihtiyacı olan ve artık klasik sanayi anlayışından kurtulması gereken Türkiye`nin bu tür etkinliklere ihtiyaç duyduğunu söyleyen Bahçıvan, İhtiyaç duyduğumuz yeni başlangıcı ancak bilgi, yeni teknoloji ve yeni insan ve yeni akılla yapabiliriz. Bu tür platformlar böyle bir zeminin oluşması için önemli fırsatlar yaratır dedi.Fuar ve şura ile ilgili olarak TÜMSİAD üyelerini ve organizasyon komitesine, üniversiteleri de işin içine katmaları noktasında öneride bulunan Bahçıvan Artık üniversitelerimiz eski üniversiteler değil. Bilim sadece bilim için yapılır anlayışından, bilim ekonomi için yapılır anlayışına gelmiş bulunuyorlar. Bu biz ekonomi aktörleri için büyük bir kazanımdır ve bunu kullanmalıyız. Bu etkinlikte de bir işbirliği içinde olmanızda büyük fayda görüyorum dedi.

Başkan Yaşar Doğan ile birlikte TÜMSİAD heyetinde, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Yıldız, Genel Sekreter Osman Kapıcıoğlu, TÜMEXPO Genel Koordinatörü Feyzullah Akben ile Fuar şirketi ASEL Group Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ete yer aldı.Fuar ve şuranın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde ve Ekonomi Bakanlığı`nın desteği ile gerçekleştirildiğini belirten Sayın Doğan, Erdal Bahçıvan`dan hem destek ve hem de temennilerini beklediklerini söyledi.

KOBİ&rsquolerin, inovasyonun ve teknolojinin İSO olarak en çok önem verdikleri başlıkların başında yer aldığını söyleyen İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, böyle bir fuar ve şura organizasyonu için ellerinden gelen desteği ve katkıyı sunacaklarını dile getirdi. Yeni bir hikayeye ihtiyacı olan ve artık klasik sanayi anlayışından kurtulması gereken Türkiye`nin bu tür etkinliklere ihtiyaç duyduğunu söyleyen Bahçıvan, İhtiyaç duyduğumuz yeni başlangıcı ancak bilgi, yeni teknoloji ve yeni insan ve yeni akılla yapabiliriz. Bu tür platformlar böyle bir zeminin oluşması için önemli fırsatlar yaratır dedi.Fuar ve şura ile ilgili olarak TÜMSİAD üyelerini ve organizasyon komitesine, üniversiteleri de işin içine katmaları noktasında öneride bulunan Bahçıvan Artık üniversitelerimiz eski üniversiteler değil. Bilim sadece bilim için yapılır anlayışından, bilim ekonomi için yapılır anlayışına gelmiş bulunuyorlar. Bu biz ekonomi aktörleri için büyük bir kazanımdır ve bunu kullanmalıyız. Bu etkinlikte de bir işbirliği içinde olmanızda büyük fayda görüyorum dedi.

Başkan Yaşar Doğan ile birlikte TÜMSİAD heyetinde, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Yıldız, Genel Sekreter Osman Kapıcıoğlu, TÜMEXPO Genel Koordinatörü Feyzullah Akben ile Fuar şirketi ASEL Group Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ete yer aldı.