English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-01-07

TÜMSİAD’ın Ekonomi Bakanlığı Ziyareti

 
 
TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri yeni kurulan 64. Hükümette görev alan bakanları tebrik etmek  amacıyla yaptıkları ziyarette 8 Ocak’ta Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ’a ziyarette bulundular. Genel Başkanımız Yaşar DOĞAN ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın ELİTAŞ’ı İstanbul’da bulunan  Türkiye İhracatçılar Meclisi merkez binası çalışma ofisinde ziyaret etti.
 
Yapılan ziyarette ana gündem Sayın ELİTAŞ’ın yeni görevi için tebrik olurken; Genel Başkan DOĞAN,  içerde ve dışarda yaşanan risklere rağmen ülke ekonomisinin 2015 yılında da büyümeye devam  ettiğini belirterek ‘’ 2016 yılının yeni reform paketleriyle bir atılım yılı olacağını düşünüyorum. Yeni  Kabine üyelerinin ortak çalışmaları bu atılımların koordinesi için en doğru hamle olacaktır’’ dedi.  Konuyla ilgili olarak Bakan ELİTAŞ; istenen hedeflerin başarıya ulaşması için İş adamları STK’larının da 
bakanlıklarla çalışmalarını ortak yürütmesi gerektiğini vurguladı.
 
Ziyarette Genel Başkan Yaşar DOĞAN’a Genel Başkan Vekilleri MUSTAFA ÖZBEK ve Yakup KÖÇ, Genel  Sekreter Osman KAPICIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Servet SAMSAMA, Burhan GİLAN, Yunus NACAR ve İstanbul Şube Başkanı SONER Biber eşlik etti.