English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-02-25

TÜMSİAD İle TÜİK Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) arasında, Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında, kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız ve uluslararası standartlara uygun istatistik üretilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

DOĞAN: IŞIK TUTACAK VERİLERİN PAYLAŞILMASI ÖNEMLİ

TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü Anadolu Yakası Ek Hizmet Binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iş birliğiyle dernek çalışmalarına ışık tutacak verilerin kendileriyle paylaşılmasının önemli olduğunu kaydetti. TÜİK ‘in Türkiye için önemine değinen DOĞAN ‘’ Sayısal bilgilerin iş adamları camiası için pratik haline dönüştürülmesi Ar-Ge ve kurumsal çalışmalar için önemli. Nitekim TÜİK’ten edindiğimiz bilgilerle ülke ekonomisinin durumunu ve seyrini daha net bir şekilde görmekteyiz ‘’ dedi. Ayrıca konuşmasında Sayın Doğan; İstanbul Bölge Müdürü İsmail GÖKALP ve TÜİK İstanbul’un çalışmalarını takdir duyguları ile izlediklerini ifade etti.

ÜYE SAYISININ FAZLA OLMASI VE ETKİNLİKLER ÖNEMLİ

TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, TÜMSİAD ile yapmış oldukları işbirliğini, derneğin üye sayısının fazla olması ve yaptıkları etkinlikler dolayısıyla önemsediklerini anlattı.

Gökalp, şunları kaydetti:

"İş birliğiyle uzmanlarımız tarafından istatistiki bilgilerin aktarımı yapılacak, TÜMSİAD üyelerine sosyoekonomik göstergelerle ilgili sunumlar yapacağız. Veri toplama aşamasına geldiğimizde de üyelere gerekli bilgilendirme yapılacak. TÜİK’ in tanıtımı, iş yeri istatistikleri ve web sayfasındaki anket çalışmaları hakkında TÜMSİAD üyelerine bilgilendirme yapılmasına ve TÜİK tarafından yapılan anket çalışmalarında zamanlılık ve kalite açısından TÜMSİAD'a bağlı iş yerlerine gereken hassasiyet gösterilecek."

Protokol sırasında TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan KAPICIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yeşilyurt, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Soner BİBER, Genç TÜMSİAD Genel Başkanı Fatih ÇITAK ile TÜİK İstanbul Bölge Müdür Danışmanı Mustafa ALPAY da hazır bulundular.

Konuşmaların ardından Doğan ve Gökalp protokolü imzaladı.